در تاریخ 28 نوامبر 15

اسکرپر لجن روب برای تانک های مستطیلی

اسکرپر لجن روب برای تانک های مستطیلی

 

اسکرپر لجن روب برای تانک های مستطیلی  ( بدون پل )

اسکرپر لجن روب ( تغلیظ لجن ) برای تانک های مستطیلی جهت جمع آوری و تغلیظ مستمر لجن موجود در تانک های مستطیلی و مربعی استفاده می شود. از این نوع پل در گریت چمبر یا تانک دانه گیری هم استفاده می شود. 

سیستم محرک اسکرپر مستطیلی ( پل مستطیلی ) هیدرولیکی یا برقی است.

اسکرپرهای عمقی لجن روب تغلیظ لجن ( بدون پل ) :

کارکرد این اسکرپر براساس حرکت رفت و برگشتی سیستم محرک و انتقال این حرکت به تیغه های جمع آوری لجن است.

در مرحله ی رفت لجن توسط قسمت صاف پل لجن روب به سمت جلو حرکت کرده و در مرحله برگشت قسمت مثلثی شکل زیرفرش لجن حرکت کرده و تیغه ها به محل اولیه باز می گردند و این چرخه ادامه پیدا می کند.

سرعت برگشت تیغه ها دوبرابر سرعت رفت بوده که باعث بالارفتن سرعت انتقال لجن می گردد. آزمایشات و تست های انجام شده نشان می دهد شکل مقعر قسمت هل دهنده ی لجن بهترین عملکرد برای جمع آوری و تغلیظ انواع  لجن ها را به ارمغان می آورد. شکل تیغه های پل لجن روب حاصل تحقیقات و تجربیات متعدد است. 

شکل تیغه های پل لجن روب ( تغلیظ لجن ) مستطیلی : 

نتایج تحقیقات و تجربیات نشان می دهد شکل مثلثی تیغه ها بهترین راه حل برای تغلیظ لجن های مختلف در سرعت های مختلف است. غلظت لجن خروجی با استفاده از این شکل از تیغه ها بسیار بالا است 

قسمت مقعر شکل لایه زیرین و تغلیظ شده لجن را به سمت جلو هدایت می کند. در هنگام برگشت قسمت مثلثی دستگاه با سرعتی بیش از 2 برابر زمان رفت به عقب برگشته که این فرایند ته نشین شدن لجن را متوقف نمی کند. در تانک های که غلظت لجن اندک است و فرش لجن شکل نگرفته، تیغه های این پل لجن روب در هنگام انتقال لجن به سمت چاله پمپاژ لحن را فشرده و تغلیظ می کنند.

اندازه حرکت تیغه ها از فاصله ی بین دو ردیف از تیغه های پل تغلیظ بیشتر است.

نصب پل لجن روب بر زیر لاملا :

با توجه به طراحی خاص و منحصر به فرد امکان استفاده از لاملا بر روی این نوع اسکرپر وجود دارد.

پل تغلیظ لجن
اسکرپر عمقی و لاملا در تانک های مستطیلی

تیغه های اسکرپر عمقی بر روی سه تا پنج (با توجه به عرض کانال) ردیف پایه فولاد ضد زنگ نصب می شوند. حرکت تیغه های پل تغلیظ بر روی نوارهای طولی از جنس HDPE است. قطعات مصرفی در این پل تغلیظ کننده حداقلی بوده و عمر مفید قطعات مصرفی بین 5 تا 10 سال است. در تانک های بتنی پایه ها به تانک پیچ میشود.

در تانک های استنلس استیل پیچ به بدنه جوش می شود. 

نصب این اسکرپر عمقی تغلیظ لجن بسیار ساده و توسط دو نفر بدون نیاز به جوشکاری ، جرثقیل و …. قابل انجام است. اسکر پرهای عمقی استاندارد در انبار شرکت جهت تحویل فوری موجود است. با توجه به تعداد قطعات متحرک اندک، تعمیر نگهداری این اسکرپر تغلیظ لجن بسیار اندک است. تیغه ها بر روی ریلی از پلی اتیلن حرکت کرده لذا استهلاک بسیار کم بوده که مصرف انرژی با حداقل می کند. تمام قطعات زیر سطح سیال از جنس ضد زنگ است.  

سیستم محرک پل لجن روب مستطیلی : 

امکان استفاده از سیستم هیدرولیکی و برقی برای تکان دادن تیغه ها میسر است. سرعت رفت و برگشت تیغه های پل ته نشینی قابل تنظیم است. در مدل های هیدرولیکی از روغن مناسب تصفیه خانه های آب و صنایع غذایی استفاده می شود. در مدل های برقی سرعت با تغییر فرکانس تنظیم می گردد. سیستم محرک در لبه بالایی تانک نصب می شود که موجب سهولت بهره برداری از آن می شود. عموما برای نصب این  نوع پل مستطیلی نیازی به ایجاد تغییر در تانکهای موجود نیست.

لازم به ذکر است این نوع اسکرپر در تانک های دانه گیری نیز قابل استفاده است.

مشخصات فنی اسکرپر لجن روب مستطیلی ( پل لجن روب ) : 
کاربرد پل لجن روب : در تانک های مستطیلی برای تصفیه فاضلاب،
تصفیه ی آب برای آشامیدن و تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی، استفاده در زیر پکیج های لاملا
نوع لجن مناسب برای این پل ته نشینی : مناسب هر نوع لجن 0.5 تا 6%
ابعاد این پل ته نشینی : طول : 100 متر، عرض : 13 متر حداکثر مساحت : 950 متر مربع
قطعات لغزشی پل لجن روب : ورق های 6 میلی متری پلی اتیلن
جنس پل لجن روب : فولاد زد زنگ و ضد اسید در گریدهای مختلف
مشخصات فنی اسکرپر لجن روب مستطیلی ( پل لجن روب ) 
پل تغلیظ لجن مستطیلی ( اسکرپر لجن روب )

جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا کارشناسان این شرکت تماس بگیرید

مشاهده سایت شرکت سازنده

شرکت ارمغان صنعت یک بنگاه اقتصادی با محوریت ایجاد راهکارهای نوین تامین و توزیع تجهیزات صنعتی برای پروژه‌های عمرانی، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است.

تلفن دفتر : ۰۲۱-۲۲۵۵ ۱۸۰۸
آدرس دفتر : تهران، پاسداران، برج سفید، واحد ۱۰۶