در تاریخ 13 نوامبر 15

تابلوی كنترل هيدروليكی سرچاهی

تابلوی كنترل هيدروليكی سرچاهی

صفحه تابلوی كنترل هيدروليكی سرچاهی

كاربرد اين تابلو در مجموعه های سرچاهی می باشد و عملكرد اين تابلو، كنترل باز و بسته شدن چاه های نفت و گاز به صورت ايمن است.

همانطور كه واضح است فشار سيال ( گاز يا نفت ) در چاه ها بالا بوده و فرايند باز و بسته شدن باید توسط فشار نيروی هيدروليک و به صورت كاملا كنترل شده انجام گردد.

در ساختمان پنل های هيدروليكی سرچاهی می بایست كليه عوامل ایمنی شامل رعايت حداكثر فشار هيدروليک قابل اعمال به شير ايمنی زير سطحی (SSSV)، شير ايمنی رو سطحی (SSV)، شير بهره برداری (WV) و… همچنين ايجاد خط فشار جهت سنسورهای فشار (PRESSURE SWITCH)، سنسور آتش و زلزله (FUSIBLE PLUG) و… رعايت گردد.

اين تابلو ها می توانند در محل هايی كه دارای انرژی برق و نيز در محل هايی كه فاقد برق هستند، يا تهيه و اجرای برق رسانی دارای هزینه گزافی می باشد و یا انرژی الکتریسیته در اين مكان ها وجود ندارد، به كار روند.

در اصطلاح به اين پنل ها GAS DRIVEN PANEL گويند.

اين تابلو در محیط های دارای خاصیت انفجاری ( HAZARDUSE AREA) با وجود كليه ادوات الكتريكي از قبيل الكتروموتور، شیرهای برقی (SOLENIOD VALVE)، ترانسميتر و … بدون ايجاد شعله و يا جرقه كه سبب انفجار می گردد، به صورت كاملا ايمن كار خواهند كرد.

فشار هیدرولیکی :

در اين تابلو فشار هيدروليكي لازم توسط پمپ هيدروليک كه به الكترو موتور متصل می باشد ايجاد می گردد.
در مناطقی که فاقد برق می باشند انرژی لازم توسط گاز و يا هواي ابزار دقيق به پمپ هايی كه با گاز (GAS/AIR/INSTRUMENT AIR DRIVEN)كار مي نمايند رسيده و سپس توسط اين پمپ ها فشار هيدروليک ایجاد می گردد.

در تابلوهای كنترل هيدروليكی سرچاهی ادوات متعددی مانند رگلاتور (جهت ايجاد فشار از يك منبع فشار)، شیرهای ايمنی (جهت كنترل فشار)، شیرهای کنترلی و عملکردی مانند NEEDEL/BALVE VALVE و فيلتر ها و… استفاده می گردد. اين پنل ها به گونه ای طراحی می شوند كه امكان نمايش همگی فشار های هيدروليكی را، از طریق نشان دهنده فشار (PRESSURE GAUGE) و يا نشان دهنده های الكتريكی (ELECTRICAL INDICATOR LAMP) در آن میسر خواهد بود.

طراحی مدار تابلوی كنترل هيدروليكی سرچاهی :

در طراحی مدارات کنترلی اين قابليت وجود دارد كه بتوان سيستم كنترل آن ها را بر اساس رله بيس (RELAY BASE مطابق SPC شركت نفت) و يا PLC BASE طراحی نمود. با استفاده از سيستم PLC اين توانايي وجود دارد كه بتوان توسط

(HUMAN MACHINE INTERFACE( H.M.I

كليه فرایند های مربوط به كنترل سيستم را مشاهده، تغيير، ثبت و يا به سایر مناطق ارسال کرد. با توجه به اينكه طراحی پنل ها می بایست مطابق با استاندارد های لازم صورت گيرد لذا در طراحی اين پنل ها از SPEC شركت نفت مناطق مركزي ايران، شركت نفت مناطق نفت خيز جنوب، شركت نفت فلات قاره، شركت نفت و گاز پارس و… همچنين استاندارد API و BS و  ASME و  NACE و IPS و ASTM و .. استفاده شده و كليه الزامات آن ها رعايت خواهد شد. در ساخت و طراحی پنل های هيدروليكی سرچاهی با توجه به اينكه اين پنل ها در محيط های خورنده و حاوی سولفور و نيز درصد بالای رطوبت قرار می گیرند، انتخاب قطعات و متریال ساخت پنل ها بر همين مبنا و عموما از جنس استنلس استيل 304/316/316L انجام می گیرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا کارشناسان این شرکت تماس بگیرید

شرکت ارمغان صنعت یک بنگاه اقتصادی با محوریت ایجاد راهکارهای نوین تامین و توزیع تجهیزات صنعتی برای پروژه‌های عمرانی، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است.

تلفن دفتر : ۰۲۱-۲۲۵۵ ۱۸۰۸
آدرس دفتر : تهران، پاسداران، برج سفید، واحد ۱۰۶